Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Eksmisja z domu pod budowę obwodnicy na żywo w telewizji

Utworzony przez Paweł, 24 kwietnia 2012 r. o 15:43 Powrót do artykułu
tak propos tego jak dochodzi do przestępstw w komentowanym artykule dziennikarz cytuje jak Tadeusz Strzałkowski, egzekutor z Urzędu Wojewódzkiego wypowiada bardzo ważne słowa: "To już nie jest państwa nieruchomość, tylko Skarbu Państwa – ripostował urzędnik." ... tę wypowiedź zarejestrowały kamery kilku stacji telewizyjnych i jest to znakomity materiał dowodowy ... oczywiście urzędnik mówił nieprawdę w celu doprowadzenia własciciela do niekorzystnego dla niego rozporządzenia własnym mieniem za co pobiera tenże urzędnik wynagrodzenie o takiej sytuacji mówi art. Art. 286. Kodeksu karnego który mówi: "§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." Nnijak Tadeusz Strzałkowski nie wygląda mi na zainteresowanego popełnieniem świadomych czynów zabronionych pod groźbą kary jako zbrodnia albo występek, przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia, bezprawny, zawiniony i społecznie szkodliwy w stopniu wyższym niż znikomy. a jednak do zdarzenia doszło i bez wielkiego problemu da się udowodnić że czyn egzekutora był zarówno świadomy jaki spełniający przesłanki art. 286 KK tłumaczenie że egzekutor nie zna prawa (co widoczne było ewidentnie gdy chodziło o dziennikarzy) nic nie pomoże wystarczy bowiem że ma obowiązek prawo znać... nawet gdyby sąd stwierdził że jest to przypadek mniejszej wagi to: "§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" gdybym to ja był na miejscu mojego brata złożyłbym stosowne zawiadomienie do prokuratury... prokuratura zapewne poczatkowo umorzyłaby śledztwo ale po wyroku Trybunału sztrasburskiego dałoby się je wznowić wtedy też suma odszkodowania zasadzonego przez ów trybunał spowodowałaby że sad nie mógłby stwierdzić znikomej szkodliwości czynu... ... oczywiście sam Strzałkowski jest w tej sprawie całkiem nieistotny istotny może być wyrok sadu karnego o tym że przejecie nieruchomości odbyło się w drodze przestępstwa... ... hmm za to co powyżej napisałem może oczywiście strzałkowski próbowac mnie pociagać ;-) nie widzę problemu... jak zechce udostępnie mu dane potrzebne do takiego działania ... pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odwołuj się gdzie chcesz, a obwodnica i tak powstanie. Czytam to forum z uwagą i jednej, ale bardzo ważnej rzeczy nie znalazłem: ILE OFICJANIE ZAPROPONOWANO ODSZKODOWANIA? Wtedy możnaby to faktycznie porównać z ofertami sprzedaży podobnych nieruchomości. Czyli krótko co można konkretnie kupić za to odszkodowanie? I czy faktycznie poszkodowany w sprawie jest poszkodowany? Ja tu widzę bardzo sprytną grę: Wiemy, ale nie powiemy. No i biją nas! Przytaczasz kodeksy, artykuły, paragrafy. Fajnie. Tylko napisz jeszcze o jaką stawkę chodzi? Bo o to chodzi a nie żadne kodeksy i procedury. Pomimo lekko ponad 30 lat na karku za stary jestem już na takie bajki o jedynym sprawiedliwym i wilku co chce domek zabrać. Wybacz Przemysławie, ale tego nikt nie kupi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
generation_next napisał:
Odwołuj się gdzie chcesz, a obwodnica i tak powstanie. Czytam to forum z uwagą i jednej, ale bardzo ważnej rzeczy nie znalazłem: ILE OFICJANIE ZAPROPONOWANO ODSZKODOWANIA? Wtedy możnaby to faktycznie porównać z ofertami sprzedaży podobnych nieruchomości. Czyli krótko co można konkretnie kupić za to odszkodowanie? I czy faktycznie poszkodowany w sprawie jest poszkodowany? Ja tu widzę bardzo sprytną grę: Wiemy, ale nie powiemy. No i biją nas! Przytaczasz kodeksy, artykuły, paragrafy. Fajnie. Tylko napisz jeszcze o jaką stawkę chodzi? Bo o to chodzi a nie żadne kodeksy i procedury. Pomimo lekko ponad 30 lat na karku za stary jestem już na takie bajki o jedynym sprawiedliwym i wilku co chce domek zabrać. Wybacz Przemysławie, ale tego nikt nie kupi.
Tak jest! Zgadzam się w 100%! Przecież najłatwiej dyskutować, używając konkretów. Dlaczego nie padają konkretne stawki, które można porównać? Nie wierzę, że p. Sidor jest JEDYNĄ osobą, którą oszukano na wywłaszczeniu lub jedyną, która miała odwagę walczyć o swoje. Prędzej uwierzę, że jest jedyną (lub jedną z niewielu - przykład posła PSL pominę, bo zdanie o politykach każdy ma wyrobione) osobą, której się ta wycena po prostu nie spodobała (niektórzy nazywają to po imieniu: pazerność)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, czy może ktoś słyszał o incydencie związanym z pobiciem brygady budowlanej przez patrol policji, który uznał pracujących nocą pracowników budowlanych za szabrowników? Czy może ktoś wie, czy faktycznie sprawa trafiła do prokuratury, czy to tylko plotki opowiadane przez budowlańców? Proszę o wiarygodne informację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obwodnica nie powstanie bo nie ma na nią pieniędzy i nie ma to związku z odwołaniami... o płatności pytaj wykonawców ;-) ... stawka hi hi wiem od wczoraj że kwota która padała jest zawyżona circa o trzy końcowe zera co za to mozna kupić? cóż jednopokojowe mieszkanie na Tatarach można - powiezchnia 22,70 m2 mieszkanie w Garbowie o pow. 25,90 m2 mieszkanie w śródmieściu o pow. 15,50 m2 ... zadowoleni panowie z wyjasnienia? teraz gadajmy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wolt napisał:
Witam, czy może ktoś słyszał o incydencie związanym z pobiciem brygady budowlanej przez patrol policji, który uznał pracujących nocą pracowników budowlanych za szabrowników? Czy może ktoś wie, czy faktycznie sprawa trafiła do prokuratury, czy to tylko plotki opowiadane przez budowlańców? Proszę o wiarygodne informację.
Ciekawe jeśli ktoś coś wie niech pisze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tymi trezema zerami to przesadziłem oczywiście wystarczy jedno ująć ech...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przemek Leniak napisał:
Obwodnica nie powstanie bo nie ma na nią pieniędzy i nie ma to związku z odwołaniami... o płatności pytaj wykonawców ;-) ... stawka hi hi wiem od wczoraj że kwota która padała jest zawyżona circa o trzy końcowe zera co za to mozna kupić? cóż jednopokojowe mieszkanie na Tatarach można - powiezchnia 22,70 m2 mieszkanie w Garbowie o pow. 25,90 m2 mieszkanie w śródmieściu o pow. 15,50 m2 ... zadowoleni panowie z wyjasnienia? teraz gadajmy...
Ztego co ja wiem ostatnia okota proponowana Panu Sidorowi wynosiła prawie 1 milion 300 tysięcy. Powierzchnia uzytkowa budynku około. 130 m, działka powiedzmy 10 arów. Za to już można kupić prawdziwe willea nie takie kurnik jak miał P. Sidor: Poszukajmy w necie co można kupić za milion trzysta: -1,2 mln - Lublin, Zadębie,http://otodom.pl/dom-lublin-zadebie-200m2-1100000-pln-id7427647.html -1,25 mln - Lublin, Sławinek, http://otodom.pl/dom-lublin-slawinek-380m2-6-pokoi-1250000-pln-id5592622.html -1,3 mln, -Lublin, Dziesiąta, http://otodom.pl/dom-lublin-dziesiata-209m2-7-pokoi-1300000-pln-id10531468.html - 1,15 mln, Lublin, Abramowice, http://otodom.pl/dom-lublin-abramowice-330m2-4-pokoje-1150000-pln-id2135960.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i drogi qaz pokzaujesz że zwyczajnie nie wiesz kwota która podajesz jest bzdurna słowo ostatnia zaś sugeruje że było więcej propozycji niż jedna - a przecie nie było dom jak już pisałem 180 m a działka to nawet niewiem pleciesz kiciuś a po co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przemek Leniak napisał:
no i drogi qaz pokzaujesz że zwyczajnie nie wiesz kwota która podajesz jest bzdurna słowo ostatnia zaś sugeruje że było więcej propozycji niż jedna - a przecie nie było dom jak już pisałem 180 m a działka to nawet niewiem pleciesz kiciuś a po co?
Takie wartośc pojawiły się w prasie i telewizji i nikt ich do tej pory nie zdementował. Nic prostrzego jak zrobić kopię oferty GDDKiA i Wojewody i zamiścić w necie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to moze zrobić chyba tylko wojewoda lub GDKiA namawiaj ich ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jednym słowem podane wyżej wartości sa prawdziwe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jednym słowem bredzisz ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karol napisał:
No znam tego człowieka. Mam o nim bardzo złe zdanie. Znam też kilku ludzi u których pracował co się bardzo źle o nim wypowiadają. Facet wybudował dom moę za 600 tys a teraz chce wziac zapewne ze 2 mln odszkodowania. Na pewno wiedział ze w tym miejscu bedzie droga, plany były dawno. Może urząd nie mógł zakazac w tym miejscu budowy jak nie było jeszcze zatwierdzenia tych planów.
W Polsce trzeba brac przyklad z RZÁDU krasc ile sie da!! Osatnio kupili sobie IPADY za kase podatników - okazuje sie ze polowa z nich jest uzywana ale w domach - przez ich dzieci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przemek Leniak napisał:
he Karolu skoro znasz to napisz u kogo pracował... zabawnyś
Nie denerwuj sie kolego - cawniaczki jak Karol bredza za zadzrosci - bardzo dobrze robicie, JE...C TEN K...J .! Jak bym mogl to tez bym bral 2 mln i wyjechal z tego syfu! Pozdrawiam i powodzenia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
generation_next napisał:
Odwołuj się gdzie chcesz, a obwodnica i tak powstanie. Czytam to forum z uwagą i jednej, ale bardzo ważnej rzeczy nie znalazłem: ILE OFICJANIE ZAPROPONOWANO ODSZKODOWANIA? Wtedy możnaby to faktycznie porównać z ofertami sprzedaży podobnych nieruchomości. Czyli krótko co można konkretnie kupić za to odszkodowanie? I czy faktycznie poszkodowany w sprawie jest poszkodowany? Ja tu widzę bardzo sprytną grę: Wiemy, ale nie powiemy. No i biją nas! Przytaczasz kodeksy, artykuły, paragrafy. Fajnie. Tylko napisz jeszcze o jaką stawkę chodzi? Bo o to chodzi a nie żadne kodeksy i procedury. Pomimo lekko ponad 30 lat na karku za stary jestem już na takie bajki o jedynym sprawiedliwym i wilku co chce domek zabrać. Wybacz Przemysławie, ale tego nikt nie kupi.
Patrzac z boku na te sytuacje stwierdzam ze Polacy to ch..je wszyscy sie interesuja ile ma ktos ,- wez sie za konkretna prace dzieciaku a nie liczysz cudze pieniadze - tak tak do ciebie pajacu z nazwa generation_next pisze ! Spier..lam z tego forum mam dosc!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podobno jest film z udziałem Strzałkowskiego na You Tube, czy ktoś wie jak go znaleźć? mówili, ze kupa śmiechu, że gość jest nieprawdopodobnie tępy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qaz napisał:
Ztego co ja wiem ostatnia okota proponowana Panu Sidorowi wynosiła prawie 1 milion 300 tysięcy. Powierzchnia uzytkowa budynku około. 130 m, działka powiedzmy 10 arów. Za to już można kupić prawdziwe willea nie takie kurnik jak miał P. Sidor: Poszukajmy w necie co można kupić za milion trzysta: -1,2 mln - Lublin, Zadębie,http://otodom.pl/dom-lublin-zadebie-200m2-1100000-pln-id7427647.html -1,25 mln - Lublin, Sławinek, http://otodom.pl/dom...-id5592622.html -1,3 mln, -Lublin, Dziesiąta, http://otodom.pl/dom...id10531468.html - 1,15 mln, Lublin, Abramowice, http://otodom.pl/dom...-id2135960.html
Co ty wiesz urzędasie. Kręcisz na boku i kombinujesz jak to ukryć pieniaczu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arnie napisał:
Ten koleś chyba nie zna potęgi mediów. Zaprosił dziennikarzy i telewizję, żeby narobic wokół siebie szumu. Jeżeli nawet jakimś cudem uda mu się namieszać przy inwestycji s17 i obwodnicy (co mam nadzieję nie nastąpi) to będzie znany w całej Polsce. A wtedy, choćby mu dali willę lub super chate to media go wytropią wszędzie i będa się dopytywać jak mu się mieszka i czy jest zadowolony. Może być tak, że ludzie dzięki temu go dopadną i zlinczują, więc w pobliżu Lublina raczej spokoju już m iał nie będzie, bo choć przeciwników obwodnicy jest sporo to jednak tysiące osób czeka na tę drogę jak na zbawienie. Każdy kij ma dwa końce.
Wyczuwalny jest strach w Twoim tekście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...